1 września 2013

Prolog by `Himari

„I żyli długo i szczęśliwie...” Tak kończy się każda bajka. Kopciuszek  Śpiąca Królewna  Śnieżka... one wszystkie żyły „długo i szczęśliwie” A co dalej? Czy faktycznie byli tak szczęśliwi? I jak długo? Miesiące, lata? O tym autor nas już nie informuje. A czasem by się przydało. Może wtedy, jako dorośli już ludzie, wiedzielibyśmy jak się zachowywać w danych sytuacjach.
W mojej bajce również było zakończenie „żyli długo i szczęśliwie”. Tylko że potem, był następny dzień. I następny... I wkrótce okazało się że wcale nie jest tak szczęśliwie  Ale mieliśmy zostać na zawsze razem... Co więc się stało? Co psuło nam nasze zakończenie?
Zbyt ufna księżniczka? Przepracowujący się książę? A może fakt, że nasz „dobre wróżki” i pomocne krasnoludki poszły na niespodziewany urlop.
Co kryje się za zakończeniem „I żyli długo i szczęśliwie...”? Co dzieje się po tych słowach? W dzisiejszych czasach takie zakończenie nie wystarczy. Coś musi być dalej. Tyle, że to co jest dalej, nie zawsze może nas zadowalać. I co wtedy?


_______________________

Niezbyt długi prolog.
Nie za dużo wyjaśniający...
W sumie, jest to bardziej... zarys sytuacji? Coś w tym stylu.
A jednak postanowiłam zrobić z tego prolog.
Mimo wszystko myślę, że pozostawiając tę mgiełkę tajemnicy, przy pierwszej części miło się zaskoczycie.

Do przeczytania ヾ(^-^)ノ

*  `Hmiari * 1 września 2013 * 12:00 *

5 komentarzy:

 1. Stwierdzam iż....stwierdzam że prolog jest chyba najbardziej idealny ze wszystkich twoich prologów. Aż....no ja nie mogę. Nie spodziewałam się czegoś takiego. Muszę przemyśleć to i poukładam w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Heuheuhe Fakt, nie da się nic a nic wyczytać, tajemniczy i wspaniały ^^ Czekam na pierwszą cześć *-*

  OdpowiedzUsuń
 3. Tajemniczy ten prolog. *.* Ale tak jak Ivy wspomniała: " Prolog jest chyba najbardziej idealny ze wszystkich twoich prologów." I z tym się zgadzam ;)
  Czekam na pierwszą część *_~

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawie <333
  czekam na rozdział ;***

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe i tajemnicze....to lubie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze : *
Może zaobserwujesz ?? :)

Obserwatorzy